"Good Wood powstał z potrzeby stworzenia dla naszych kochanych synów czegoś wyjątkowego. Czegoś, co pozwoliłoby Jasiowi , Franiowi, a teraz również Heniowi na właściwy rozwój, dużo ruchu, a przede wszystkim świetną zabawę. Nie mogliśmy w tym wszystkim pominąć dobrego smaku oraz drewna, które kochamy. "
Magda i Michał
Od czego to się zaczęło
Good Wood to rodzinna, autorska marka. Tworzymy place zabaw dla dzieci – wielofunkcyjne, w naturalny sposób wspierające ich motorykę, integrację sensoryczną i kreatywność.

Good Wood powstał dlatego, że chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego dla naszych kochanych dzieci. Szukaliśmy czegoś, co pozwoli Jasiowi, Franiowi (a teraz również Heniowi) właściwie się rozwijać, mieć dużo ruchu, a przede wszystkim świetnie się bawić. Lubimy design, cenimy dobry smak i dlatego postawiliśmy na ciepłe, naturalne drewno, które oboje kochamy.

Poznajcie naszą historię!
Jesteśmy rodzicami Janka i Franka – rozbrykanych bliźniaków. Niedawno pojawił się także mały Henio. Ja, mama jestem trochę animatorką czasu wolnego, a trochę managerem życia rodzinnego. Wcześniej pracowałam jako inżynier – lider projektów usprawniających procesy i produkcję.

Gdy byłam w ciąży, sporo czytałam na temat prawidłowego rozwoju dzieci i tego, jak mądrze go wspierać. Nowo narodzony człowiek jest zdolny jedynie do kontrolowania niektórych mięśni. A potem dzieje się mały cud – dziecko zaczyna panować nad ruchami swojego ciała. Czy to nie wspaniałe i niezwykłe?

 

Wniosek jest oczywisty – rozwój dziecka (czyli jego motorykę, integrację sensoryczną, zdolności intelektualne…) wspieramy tym mocniej, im częściej pozwalamy mu na swobodną aktywność fizyczną. To bardzo proste, bo właśnie ruch sprawia dzieciom największą radość! Głęboko wierzę, że mądre wspieranie naturalnej potrzeby ruchu, to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla naszych dzieci. Właśnie dlatego powstała marka Good Wood.

Pomysł narodził się z marzenia o ładnym, doskonale bezpiecznym bujaku dla dzieci. Na początku przyszły produkt był po prostu mebelkiem wykonanym z pomocą naszej rodziny, tylko na potrzeby naszych synów. Bardzo szybko okazało się, że bujak to wyśmienita zabawa – nie tylko dla najmłodszych. Pozytywne opinie najbliższych, ich wsparcie i pomoc zachęcił nas do podjęcia wyzwania i stworzenia marki Good Wood.

To od Janka i Franka wszystko się zaczęło, potem dołączył Henio
To właśnie oni są pierwszymi osobami, które testują produkty, podpowiadają zmiany i nakreślają kolejne projekty (to chyba najlepszy team, z jakim kiedykolwiek pracowałam). Robili to wszystko już wtedy, gdy nie potrafili jeszcze mówić i to w najprostszy możliwy sposób – po prostu świetnie się bawiąc. Także teraz to właśnie ich szczery uśmiech i radość malująca się na ich buziach świadczą o tym, że przedmioty, które tworzymy, nabierają coraz lepszych kształtów.
Jest kilka rzeczy, które są dla nas szczególnie ważne – takich, o które bardzo się troszczymy.

To wartości, które mają wpływ na to, co robimy i jak działamy. Produkujemy w kraju, ponieważ lubimy wspierać polską gospodarkę. Nasze produkty tworzymy z polskiego drewna z certyfikatem FSC, dlatego że zależy nam na środowisku naturalnym. Nie chcemy działać na skróty. Chcemy tworzyć mądre zabawki – takie, które wspierają rozwój dzieci, a swoim designem i trwałością wyróżniają się spośród seryjnie produkowanych, szybko psujących się przedmiotów.

Co jest w tym wszystkim najważniejsze? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość i bezpieczeństwo. W końcu tworzymy dla najważniejszych osób w naszym życiu – dla dzieci!

DOSKONAŁA
53 opinii na
Martyna Lewandowska
Martyna Lewandowska
2023-03-20
Wszystko wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły 😍 córka jest zachwycona wielofunkcyjnością zabawek od Goodwood 😍
Monika Kluska
Monika Kluska
2023-03-16
Bardzo polecam, sprawdza sie jako biurko, ale również tworzy domowy plac zabaw wraz z drabinka. Moj 2 letni syn po tygodniu użytkowania jest zachwycony
Aleksandra Brania
Aleksandra Brania
2023-03-13
Szukaliśmy polskich, drewnianych zabawek, które wspierałyby rozwój naszych chłopców i wreszcie trafiliśmy na Good Wood ❤️ Mamy cały zestaw (drabinkę, zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową i stoliczek) i jesteśmy nim niezmiennie zachwyceni. Ich zastosowanie chyba nie ma końca 🙂 Raz są miejscem popołudniowej drzemki, a raz stolikiem do prac plastycznych, a potem nagle torem przeszkód dla autek. Poza tym widać, że zostały stworzone z troską o dzieci – każdy ich element jest stabilny i dopracowany do perfekcji, a poza tym po prostu ładny 🙂 Pięcioletni Staś i roczny Jaś polecają ❤️ Wreszcie mają własny plac zabaw, na którym mogą spożytkować energię niezależnie od pogody i pracować nad swoimi umiejętnościami niezależnie od wieku 🙂
Anna Antoniak
Anna Antoniak
2023-03-11
Fantastyczne produkty rozwojowe dla dzieci. Wykonane z dużą starannością i dbałością o detale. Bardzo trwałe i odporne na testy dzieci
Czambeee
Czambeee
2023-02-25
Frajda naszego syna jest ogromna. Zestaw bardzo dobrze wykonany.
Dominika Wietrak
Dominika Wietrak
2023-02-16
Jakość - pierwsza klasa! Kontakt - pierwsza klasa! Zadowolenie dziecka - bezcenne, uśmiech nie schodzi z twarzy! Zadowolenie rodzica - bezcenne! Mistrzostwo świata 🙂 będziemy polecać wszystkim. Produkty z outletu - nie bójcie się ich, naprawdę jest to w stu procentach nowy, sprawny zestaw (u nas bujak + drabinki), przy czym delikatne ryski, odbarwienia drewna nie przeszkadzaja w niczym! A z outletu można kupić taniej 😉
Piotr Rumiński
Piotr Rumiński
2022-11-17
Bujak z drabinką to najlepsza zabawa dla dziecka połączona z rozwojem. Serdecznie polecam.
Fizjosensorycznie- Wspieranie Rozwoju Dzieci
Fizjosensorycznie- Wspieranie Rozwoju Dzieci
2022-11-15
Zdecydowanie polecam jako mama i jako terapeuta integracji sensorycznej i fizjoterapeuta produkty oferowane przez firmę Good Wood. Nie wyobrażam sobie gabinetu bez tych wspaniałych pomocy terapeutycznych 🙂 Jakoś i wykonanie na najwyższym poziomie. Polecam <3
The Beejoy Naturalne Ścieżki Sensoryczne dla dzieci
The Beejoy Naturalne Ścieżki Sensoryczne dla dzieci
2022-08-27
Nasz Bujak od Good Wood służy nie tylko do bujania. To główny mebel w salonie, który czasem jest kołyska, czasem jest stołem plastycznym, czasem platformą do budowy klocków, a na codzień jest miejscem do siedzenia przy stole Józi i jej przyjaciół. Bywało, ze był również schronem dla naszego psa. Zjeżdżalnia zawsze jest aktywowana, kiedy wpadają znajomi z dziećmi - więcej nie trzeba. Bardzo polecam - wysoka jakość, cudowni właściciele marki i co najważniejsze - Good Wood to pionier Bujaków w Polsce. Zatem, jeśli kogoś wspierać, to tylko oryginały. 💛💛
Maciej Dzieszko
Maciej Dzieszko
2022-07-28
Kupiliśmy bujak z drabinką i jesteśmy mega zadowoleni. Nasz syn w 1 dzień opanował technikę wspinania się i zjeżdżania na brzuchu 🙃 Sam produkt bardzo ładnie wykonany, widać, ze solidne drewno. Szybka dostawa kurierem do drzwi, skręcania niewiele (pikuś w porównaniu z Ikea) i można się bawić. Polecamy gorąco!

Pozdrawiam

Magda Godziszko