"Good Wood powstał z potrzeby stworzenia dla naszych kochanych synów czegoś wyjątkowego. Czegoś, co pozwoliłoby Jasiowi , Franiowi, a teraz również Heniowi na właściwy rozwój, dużo ruchu, a przede wszystkim świetną zabawę. Nie mogliśmy w tym wszystkim pominąć dobrego smaku oraz drewna, które kochamy."
Magda i Michał
Od czego to się zaczęło
Good Wood to rodzinna, autorska marka. Tworzymy place zabaw dla dzieci – wielofunkcyjne, w naturalny sposób wspierające ich motorykę, integrację sensoryczną i kreatywność.

Good Wood powstał dlatego, że chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego dla naszych kochanych dzieci. Szukaliśmy czegoś, co pozwoli Jasiowi, Franiowi (a teraz również Heniowi) właściwie się rozwijać, mieć dużo ruchu, a przede wszystkim świetnie się bawić. Lubimy design, cenimy dobry smak i dlatego postawiliśmy na ciepłe, naturalne drewno, które oboje kochamy.

Poznajcie naszą historię!
Jesteśmy rodzicami Janka i Franka – rozbrykanych bliźniaków. Niedawno pojawił się także mały Henio. Ja, mama jestem trochę animatorką czasu wolnego, a trochę managerem życia rodzinnego. Wcześniej pracowałam jako inżynier – lider projektów usprawniających procesy i produkcję.

Gdy byłam w ciąży, sporo czytałam na temat prawidłowego rozwoju dzieci i tego, jak mądrze go wspierać. Nowo narodzony człowiek jest zdolny jedynie do kontrolowania niektórych mięśni. A potem dzieje się mały cud – dziecko zaczyna panować nad ruchami swojego ciała. Czy to nie wspaniałe i niezwykłe?

 

Wniosek jest oczywisty – rozwój dziecka (czyli jego motorykę, integrację sensoryczną, zdolności intelektualne…) wspieramy tym mocniej, im częściej pozwalamy mu na swobodną aktywność fizyczną. To bardzo proste, bo właśnie ruch sprawia dzieciom największą radość! Głęboko wierzę, że mądre wspieranie naturalnej potrzeby ruchu, to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla naszych dzieci. Właśnie dlatego powstała marka Good Wood.

Pomysł narodził się z marzenia o ładnym, doskonale bezpiecznym bujaku dla dzieci. Na początku przyszły produkt był po prostu mebelkiem wykonanym z pomocą naszej rodziny, tylko na potrzeby naszych synów. Bardzo szybko okazało się, że bujak to wyśmienita zabawa – nie tylko dla najmłodszych. Pozytywne opinie najbliższych, ich wsparcie i pomoc zachęcił nas do podjęcia wyzwania i stworzenia marki Good Wood.

To od Janka i Franka wszystko się zaczęło, potem dołączył Henio
To właśnie oni są pierwszymi osobami, które testują produkty, podpowiadają zmiany i nakreślają kolejne projekty (to chyba najlepszy team, z jakim kiedykolwiek pracowałam). Robili to wszystko już wtedy, gdy nie potrafili jeszcze mówić i to w najprostszy możliwy sposób – po prostu świetnie się bawiąc. Także teraz to właśnie ich szczery uśmiech i radość malująca się na ich buziach świadczą o tym, że przedmioty, które tworzymy, nabierają coraz lepszych kształtów.
Jest kilka rzeczy, które są dla nas szczególnie ważne – takich, o które bardzo się troszczymy.

To wartości, które mają wpływ na to, co robimy i jak działamy. Produkujemy w kraju, ponieważ lubimy wspierać polską gospodarkę. Nasze produkty tworzymy z polskiego drewna z certyfikatem FSC, dlatego że zależy nam na środowisku naturalnym. Nie chcemy działać na skróty. Chcemy tworzyć mądre zabawki – takie, które wspierają rozwój dzieci, a swoim designem i trwałością wyróżniają się spośród seryjnie produkowanych, szybko psujących się przedmiotów.

Co jest w tym wszystkim najważniejsze? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość i bezpieczeństwo. W końcu tworzymy dla najważniejszych osób w naszym życiu – dla dzieci!

Pozdrawiam

Magda Godziszko