fbpx
Drewno jest materiałem, który jest znajomy i charakteryzujący się czymś poetyckim. Wytwarza ono w dziecku ciągłość kontaktu z rosnącym drzewem, stołem, podłogą. Drewno nie łamie się, nie psuje się, nie rozbija się łatwo. Może służyć przez długi czas i żyć razem z dzieckiem.”
O materiałach i bezpieczeństwie słów kilka

Drewno jest materiałem, który jest znajomy i charakteryzujący się czymś poetyckim. Wytwarza ono w dziecku ciągłość kontaktu z rosnącym drzewem, stołem, podłogą. Drewno nie łamie się, nie psuje się, nie rozbija się łatwo. Może służyć przez długi czas i żyć razem z dzieckiem.” [Roland Barthes- Francuski filozof

Bujak GOOD WOOD wykonany jest z drewna, naturalnego tworzywa emanującego ciepłem i pozytywna energią.

Do wykonania bujaka użyliśmy sklejki liściastej ze świadectwem jakości zdrowotnej (H-HŻ-6071-0081/17/C). To oznacza, że nie stanowi ona zagrożenia dla zdrowia.
Płozy bujaka, to również sklejka brzozowo-olchowa pokryta filmem – papierem nasączonym żywicą. Proces naprasowania filmu odbywa się pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze dzięki czemu żywica z filmu przenikając do płyty bazowej daje w efekcie powierzchnię o nowych właściwościach użytkowych. Powierzchnia ta zabezpiecza płozy bujaka przed wilgocią i podwyższa odporność sklejki na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz warunki atmosferyczne. Dzięki temu powierzchnia jest dziecinne łatwa w utrzymaniu i myciu. Płozy bujaka, drabinkę i blat można śmiało myć i dezynfekować, co nie wpłynie na odbarwienia czy wypłowienie koloru.Szczebelki bujaka są również wykonane ze sklejki, co zdecydowanie zwiększa wytrzymałość bujaka. Intencjonalnie pozostawiliśmy szczebelki niepokryte lakierem, olejem, bejcą czy farbą, aby był on nietoksyczny i maksymalnie bezpieczny. Nam osobiście podoba się „naturalność” drewna. W ten sposób dajemy szansę dziecku poznać fakturę drewna. Jest to również doskonała okazja do personalizacji bujaka wedle własnych upodobań. Gdyby zaistniała potrzeba konserwacji bujaka zalecany konserwację olejami spożywczymi, na przykład olejem lnianym, który przepięknie podkreśli naturalną barwę drewna, bądź olejem kokosowym.

Wszystkie krawędzie bujaka są zaokrąglone, a powierzchnie wygładzone. Szczebelki są odpowiednio głęboko osadzone aby zapobiec przygnieceniu małych paluszków. Odległości między szczebelkami są odpowiednio dobrane, w celu uniknięcia wsadzenia nóżki, czy rączki dziecka między szczebelki.

Długo pracowaliśmy też nad designem bujaka i dodatków do niego. Wszystko aby nasze produkty były maksymalnie bezpieczne i ergonomiczne. Zakończenia płóz są odpowiednio wyprofilowane, co zabezpiecza bujak przed zbyt dużym wychyleniem się i przewróceniem w trakcie bujania. Dokonaliśmy wszelkich starań aby nasze produkty był maksymalnie bezpieczne i przyjazne dla dziecka. Bezpieczeństwo Twojego Dziecka i Twoje jest dla nas najważniejsze. Przed użyciem zawsze dokładnie sprawdź produkt. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa nigdy nie zostawiaj dziecka bez nadzoru.

Bujak, drabinka oraz blat GOOD WOOD przeznaczone są do użytku jedynie pod opieką osoby dorosłej.؜

Życze udanej zabawy!
– Magda