O materiałach i bezpieczeństwie słów kilka
Drewno jest materiałem, który jest nam szczególnie bliski. W czasach wszechobecnych tworzyw sztucznych tęsknimy za tym co ciepłe, pierwotne, naturalne i pachnące.

Pięknie pisał o nim francuski filozof Roland Barthes: „to substancja swojska i poetycka, zapewniająca dziecku stały kontakt z drzewem, stołem, podłogą. Drewno nie rani ani się nie psuje, nie rozbija się, zużywa się powoli i może przetrwać długo, żyć razem z dzieckiem”. Myślimy podobnie. Właśnie dlatego bujak dla dzieci GOOD WOOD jest wykonany z tego naturalnego tworzywa emanującego ciepłem i pozytywną energią.

Bezpieczny materiał na świetną zabawę!
Do stworzenia bujaka użyliśmy POLSKIEJ sklejki liściastej ze wszelkimi niezbędnymi atestami i certyfikatami dotyczącymi zdrowia oraz ochrony środowiska.

Wszystkie elementy bujaka są wykonane z najwyższej klasy sklejki o grubości aż 18 mm, co przekłada się na wytrzymałość i nośność naszych produktów. Czy wiesz, że z bujaka i drabinki spokojnie może korzystać osoba dorosła? (Maksymalne obciążenie każdego z produktów znajdziesz przy jego opisie).

Wszystkie produkty robimy ze sklejki brzozowo-olchowej pokrytej filmem (papierem nasączonym żywicą). Proces naprasowywania filmu przebiega pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, dzięki czemu żywica z filmu, przenikając do płyty bazowej, pozwala uzyskać powierzchnię o nowych właściwościach użytkowych. To powierzchnia, która zabezpiecza płozy bujaka przed wilgocią i zwiększa odporność sklejki na mechaniczne uszkodzenia, ścieranie oraz warunki atmosferyczne.  Efekt? Bujak jest dziecinnie łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu. Jego płozy, drabinkę i blat można śmiało myć i dezynfekować, bez ryzyka odbarwień czy wypłowienia koloru.

Szczebelki wykonaliśmy ze sklejki, co zdecydowanie zwiększa wytrzymałość bujaka. Postanowiliśmy zrezygnować z pokrywania szczebelków lakierem, olejem, bejcą czy farbą tak, aby były nietoksyczne i maksymalnie bezpieczne dla najmłodszych.

Uwielbiamy drewno, bo to najbezpieczniejszy, najbardziej naturalny materiał – materiał na świetną zabawę! Dzięki drewnianym zabawkom dziecko może poznać jego fakturę i zapach. Jeśli chcielibyście dodatkowo zabezpieczyć bujak, do jego konserwacji wystarczą wam naturalne, bezpieczne produkty – oleje spożywcze. I tak na przykład olej lniany pięknie podkreśli barwę drewna. W pielęgnacji świetnie sprawdzi się także olej kokosowy.

Kreda czyli pole do popisu!

Wielu z was pyta, czy po powierzchni bujaka można pisać kredą. Otóż można (a nawet warto!). Bujak może zmienić się w wiele rzeczy, więc czemu nie w tablicę? Do tego typu prac plastycznych idealnie nadaje się blat – nakładka na bujak. Pisać możecie nie tylko po powierzchniach w kolorze czarnym czy białym, ale również po tych o barwie naturalnego drewna – one także pokryte są ochronnym filmem, tyle że bez barwnika. Najlepiej widoczna jest zwykła pyląca szkolna kreda, ale osobiście polecamy kredowe markery. To taka płynna kreda zamknięta w mazaku. Jej kolory są bardziej intensywne, nie zostawia typowego kredowego pyłu, a jej czyszczenie i pranie pobrudzonych nią ubrań jest równie łatwe, jak w przypadku innych rodzajów kredy.

Mini plac zabaw na dworze!

Szczęśliwi posiadacze ogrodów pytają o możliwość stosowania naszych produktów pod gołym niebem. Film, którym pokryte są nasze produkty, ma właściwości wodoodporne, a sklejka spajana klejem wodoodpornym. To oznacza, że nie ma przeciwskazań do zabawy z GOOD WOOD na świeżym powietrzu. Jednak ze względu na niepokryte filmem krawędzie i szczeble bujaka zachęcamy do chowania produktów na noc i przed deszczem. A jeśli już krawędzie się ubrudzą? To nie problem – wystarczy oszlifować je delikatnym papierem ściernym.

Zaprojektowany z troską, czyli polski design

Na bezpieczeństwo drewnianego placu zabaw dla dzieci przekłada się także jego forma. Zadbaliśmy o każdy detal, by doskonale dopasować go do potrzeb i zwyczajów dzieci. Wszystkie krawędzie bujaka są zaokrąglone, a powierzchnie starannie wygładzone. Szczebelki osadziliśmy odpowiednio głęboko, aby zapobiec przygnieceniu małych paluszków podczas zabawy. Odległości między szczebelkami są dobrane tak, aby uniknąć wsadzenia między nie nóżki czy rączki malucha.

Długo pracowaliśmy też nad designem naszego bujaka dla dzieci. Działaliśmy z troską i uwagą po to, aby nasze produkty były maksymalnie bezpieczne i ergonomiczne. Zakończenia płóz są odpowiednio wyprofilowane, co zabezpiecza bujak przed zbyt dużym wychyleniem się i przewróceniem w trakcie bujania. (Efekt? Bujak uparcie nie chce się przewrócić, mimo usilnych prób co poniektórych testujących!).

Dokonaliśmy wszelkich starań, aby nasze place zabaw dla dzieci były maksymalnie bezpieczne i przyjazne. Dobro twoje i twojego dziecka jest dla nas najważniejsze.

Pamiętaj, aby przed użyciem zawsze dokładnie sprawdzić produkt, a w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa nigdy nie zostawiaj malucha bez nadzoru. Bujak, drabinka oraz blat GOOD WOOD przeznaczone są do użytku jedynie pod opieką osoby dorosłej.؜

Życzymy wspaniałej i rozwijającej zabawy!

Magda i Michał