POMYSŁY NA RADOŚĆ – czyli jak Good Wood wspiera rodziców?

Gdybym miała jednym zdaniem odpowiedzieć, czym jest Good Wood, powiedziałabym: „Good Wood to zabawa”! To, co robimy, to przecież rodzaj placu zabaw dla dziecka, na którym można robić wszystko, co tylko podpowiada wyobraźnia. No tak, najmłodsi to rozumieją, a rodzice? Chcą wiedzieć więcej. Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, że nie możemy zapominać również o ich potrzebach, dlatego też staramy się im podpowiadać jakie możliwości daje Good Wood.

 

dorosły na bujaku bujak drewniany futon

 

Mamy ogromne szczęście, że bujak i inne produkty Good Wood są dla dzieci.

Dlaczego? Odpowiedź jest zabawna – nie musimy im tłumaczyć, co to jest. Dzieciaki wiedzą to instynktownie i po prostu się bawią. Dorośli to już zupełnie inna bajka – jedni od razu pytają „co to?”, inni obserwują swoje pociechy i zaczynają czuć, o co w tym chodzi i dlaczego to takie fajne.

 Jesteśmy rodzicami. Wybieramy dla naszych dzieci to co bezpieczne, rozwojowe i atrakcyjne dla nich. Jesteśmy rodzicami, dlatego też wiemy jakie potrzeby i pytania mają inni rodzice. Opiekunom proponujemy nie tylko rozwojowe, aktywizujące zabawki, które będą dobre dla ich dzieci. Oprócz samych produktów proponujemy również wiele kreatywnych sposobów na wykorzystanie i czasem nietypowe ich użycie. Dzielimy się wskazówkami i pomysłami.

Wszyscy wiemy, że zabawką może stać się każda rzecz w otoczeniu małego człowieka (kreatywność zdecydowanie nie zna tutaj granic…). Tak naprawdę będzie ona interesująca o tyle, o ile pozwoli dziecku na odkrycie czegoś nowego. Zabawa ma służyć do doświadczania świata, zaspokajania rozmaitych potrzeb i opanowania konkretnej umiejętności. I właśnie tu z pomocą przychodzi Good Wood.

 

ZABAWY RUCHOWE DLA DZIECI W WIEKU 0-2 LATA

To propozycję „ćwiczeń”, które mają zachęcić do uważnej obserwacji dziecka i podążania za jego potrzebami. Zabawy ruchowe to nie trening, ale spokojne wspierania naturalnych procesów rozwojowych – wspólnie spędzony czas wypełniony radością i bliskością. A Good Wood? Przekonasz się, że z upływem lat zyskuje kolejne zastosowania – rośnie razem z dzieckiem. wierzymy, że te karty będą dla Was dobrą, mądrą inspiracją do zabawy, która bywa najlepszym sposobem dbania o rozwój naszych dzieci.

POBIERZ: Zabawy ruchowe dla dzieci 0-2 lata

 

 

ZABAWY RUCHOWE DLA DZIECI W WIEKU 2-7 LAT

zabawa dla starszaka bujak drewniany

Są to karty z propozycjami zabaw ruchowych. Od razu chcemy was uspokoić, że nie będą to nudne ćwiczenia, ale zabawa, która przy okazji ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka.  U każdego dziecka prędzej czy później nastąpi „faza” na ruch. Dziecko wykazuje wtedy ogromną potrzebę doświadczania, poznawania, eksperymentowania. Warto to wykorzystać i zachęcić je do ćwiczeń. Dlaczego? Ponieważ aktywność fizyczna jest (i powinna być) nieodłącznym elementem naszego życia. Wynika to z wrodzonych potrzeb organizmu i nabywanych stopniowo umiejętności.

POBIERZ: Zabawy ruchowe dla dzieci 2-7 lat

 

 

JOGA NA BUJAKU

joga dla dziecka bujak good wood

Innowacyjnym i nieoczywistym przykładem zastosowania bujaka i drabinki może być joga. Jest to także wspaniały sposób, a zarazem pretekst na spędzanie czasu z rodzicami. Niech ten poradnik będzie dla Was pomocą, dzięki której wspólnie spędzony czas ukierunkujecie na budowanie więzi i przede wszystkim dobrą zabawę. W dobie Internetu, telefonu i siedzącego trybu życia nasz poradnik może okazać się najlepszą receptą na zdrowie. A to wszystko w trakcie bycia motylem, drzewem, wojownikiem… w trakcie używania wyobraźni. Wszystkie przedstawione ćwiczenia należy traktować jako zabawę i właśnie w takiej formie zachęcamy Was do wspólnego spędzania czasu.

POBIERZ: Joga na bujaku

 

 

INSPIROWNIK – czyli pomysły na radość

bujak drewniany sensoryka

Dzieci zachwycają nas kreatywnością, ciekawością świata i wyobraźnią. Inspirujcie się, używajcie wyobraźni i bawcie dobrze! Dzieci w swojej kreatywności pokażą Wam jeszcze wiele innych zastosowań bujaka Good Wood. Zaufajcie im, dajcie przestrzeń, a na pewno Was zaskoczą!

Tutaj znajdziecie propozycje zabaw z wykorzystaniem bujaka, drabinki i blatu.

POBIERZ: Inspirownik -pomysły na radość

 

 

PODRĘCZNNIK AKTYWNYCH ZABAW

dawne zabawy guma do skakania

Tutaj znajdziecie gry i kreatywne zabawy dedykowane dzieciom i całym rodzinom. Co najważniejsze wszystkie te propozycje można przygotować w domu. Możecie skorzystać z produktów dostępnych u mas w sklepie (box motoryczny) – do czego serdecznie zachęcamy, jednak trochę wysiłku i z pewnością podobne atrybuty wyczarujecie z materiałów domowych.

POBIERZ: Podręcznik aktywnych zabaw

 

 

ZABAWY SENSORYCZNE

sensoryka platforma sensoryczna

Zapraszamy Was do głębi waszej kreatywności i wyobraźni. Tutaj znajdziecie propozycje zabaw z wykorzystaniem platformy polisensorycznej. Zabawa ma służyć do doświadczania świata, zaspokajania rozmaitych potrzeb i opanowywania konkretnej umiejętności. I właśnie tu z pomocą przychodzi Good Wood. Zajrzyj! Może się zainspirujesz, a może właśnie podejmiesz decyzję o kupnie platformy.

POBIERZ: Zabawy sensoryczne

 

 

ĆWICZENIA MANUALNE I KREATYWNE W DOMOWYM ZACISZU

Tworzymy wiele aktywności, które możecie zaproponować swoim pociechom w domu. Przedstawiamy zestawy kart, które w domowym zaciszu przeniosą twoje dziecko w świat zabawy i kreatywności. Aby się bawić wystarczy papier, drukarka, podstawowe materiały biurowe i dobre chęci.

POBIERZ: LEŚNE LUDKI – szlaczki